Правила користування натуральною косметикою
Головною особливістю натуральної косметики є або відсутність консервантів, або їх мінімальна кількість, отже зберігання такої косметики має свої особливості.
Ні для кого не секрет, що теперішня косметична індустрія досягла значних успіхів, але великі об'єми виробництва породжують одну непросту дилему. Давайте замислимось, чому крем, навіть і через 5 років має запах і консистенцію, яка мало чим відрізнятися від нового екземпляру?
Відповідь на це запитання - консерванти. Їхня дія допомагає промисловому крему виглядати гарно і беззмінно протягом тривалого часу, але як завжди є і зворотня сторона медалі. Для прикладу, всім добре знайомі парабени досить добре виконують функцію консервування, але вони мають і побічний вплив на шкіру, пригнічуючи обмінні й захисні процеси в ній та навіть збільшують ризик виникнення ракових захворювань.
Натуральна косметика може стати безпечною альтернативою промисловим аналогам кремів, хоча і змушує переглянути деякі звички, щодо її користування та зберігання. Натуральні компоненти псуються швидше, ніж штучно виведені і це накладає певні обмеження на термін і умови їх зберігання. Навіть ті ж самі натуральні рослинні олії мають здатність прогіркати, хоча термін їхнього зберігання близько 2-х років. В той самий час як, її синтетичний замінник - мінеральна олія, що є похідним продуктом нафти, майже не здатна зіпсуватися. Аналогічна ситуація і для інших компонентів – гідролатів, рослинних екстрактів.
Тому бажання користуватися безпечною натуральною косметикою змушує переглянути звички, щодо її зберігання і користування. Давайте розбиратись.
Якщо коротко, то правила користування натуральною косметикою такі:
1) Мінімізація бактеріального впливу.
2) Уникання прямого потрапляння сонячних променів.
3) Прохолодне місце зберігання.
А тепер давайте про це все, тільки детальніше. Найперше і найголовніше правило стосується не зберігання, а застосування. Життєдіяльність бактерій - це основна причина псування косметики. До крему вони потрапляють через наші руки, тому обов'язково потрібно слідкувати за чистотою рук при набиранні крему з баночки. До речі, саме тому термін зберігання натуральних продуктів дуже скорочується з початком користування. Чудовою альтернативою, для уникання безпосереднього контакту з кремом є баночка з дозатором або тюбик.
Якщо ви користуєтесь баночками, то хорошою практикою буде використання маленької сухої лопатки для набирання порції крему. Для певності можна її протерти спиртом. Стосовно спирту, не хвилюйтеся, він миттєво випаровується і не потрапить на шкіру разом з кремом.
Друге правило стосується умов правильного зберігання, тобто натуральну косметику потрібно берегти від прямого потрапляння сонячних променів – така інформація міститься на кожній другій косметичній банці. Прямі сонячні промені несуть велику кількість теплової енергії, а також мають агресивне ультрафіолетове випромінювання (справедливо для скляної тари) і тому можуть зіпсувати структуру косметичного засобу та негативно вплинути на властивості природних активних речовин. При цьому бальзам чи скраб розтане і втратить однорідність, і розділиться на фракції. Це не призведе до його псування, але й не добавить зручності у подальшому користуванні засобом. Навіть якщо збережеться нормальна консистенція крему, прямі сонячні промені можуть істотно послабити дію активних добавок, а тому в кремові залишиться лише ефект зволоження і пом'якшення шкіри. Резюмуючи можна сказати, що сонячні ванни протипоказані будь якій косметиці:)
Зберігати натуральну косметику в холодильнику – дуже популярна і правильна позиція. Крем з холодильника подарує шкірі приємну прохолоду. Крім того більшість натуральних екстрактів в холодильнику зберігатимуться краще. Головне, щоб Ви не забували щодня діставати баночку з холодильника і діставати звідки крем.
Це були найголовніші правила. Якщо Ви надаєте перевагу натуральній косметиці, користуйтеся правильно, - і тоді побачите позитивний результат "на обличчі" в прямому сенсі слова.